COGRAFYA ÖZEL DERS

COGRAFYA ÖZEL DERS

Cografya  Özel Ders

Oysa öğrenilenlerin büyük bir kısmı çok kısa sürede unutulur. Bilgiyi saklamanın ve ilerde anımsamanın en etkili yolu not alma ve daha sonra bu bilgileri tekrarlamalıdır. Birçok öğrenci derste etkili bir biçimde nasıl not alınacağını bilmez. Öğretmenin anlattığı her şeyi onun tümceleri ile yazmaya çalışır.

Not alma, özellikle derslerde ders kitabında bulunmayan açıklamaların, düşüncelerin, okunan kitap ya da yazıların, dinlenilenlerin, gözlenenlerin ve ya düşünülenlerin ana noktalarının saptanarak, kısaca kaydedilmesidir.

FAKAT not alma kolay bir eylem değildir. İlkokuldan itibaren bu becerinin kazanılması ve geliştirilmesi gerekir. Not almada en önemli nokta, ana düşüncelerin bulunması ve özümsenerek kişinin kendi tümceleriyle yazmasıdır.

Biz Cografya  Özel Ders olarak tüm bu konularda öğrencilerimizi bilinçlendirip hangi dersi nasıl dinleyeceği, nasıl çalışacağı konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Cografya  Özel Ders

Bu sebeple biz ;  öğrencilerimizi derste daha etkin duruma getirmek, öğrenilenlerin kalıcılığının sağlanması için şart olan tekrarın nitelikli olarak gerçekleştirmek; öğrenciye zaman ve enerjiden kazanç sağlamak  ve en önemlisi konuyu anımsamak için; doğru notlara bakması için gerekli olan özel hazırlanmış ders notların kısa zamanda siz öğrencilerimizin hizmetine sunulacaktır.

Özel diyoruz. Çünkü rüzgarlar konusu işlenirken en çok sapma hangi rüzgarlardadır? Neden? gibi sorulara pek çok kaynakta değinilmediğini ; değinilse bile açıklanmadığını ve es geçildiğini göreceksiniz.

Ve ya saat dilimleri konusu işlenirken hangi meridyenin veya boylamın kaçıncı saat diliminde bulunduğu gibi hesaplamalara değinilmeden geçiştirildiği görülmektedir.

 Öğrencilerimizin korkulu rüyası olmaktan çıkarak YGS ve LYS de soruları çok rahatlıkla çözebilecek seviyeye gelecektir.

iletişim için 0532 466 01 05 – 0262 321 07 08

www.izmitozeldersevi.com