Gölcük Fizik Özel Ders

Gölcük Fizik Özel Ders

Gölcük Fizik Özel Ders öğrencilerimiz bizlerle birebir eğitim almanın ayrıcalıklarını yaşıyorlar. Çünkü biz onların anladığı dilden konuşoyoruz. Sayısal disiplinlerin insan hayatındaki yeri ve önemi malum. Öyleyse öğrencilerimizi bu derslerle barışık hale getirmeliyiz. Daha önceki deneyimlerimiz bizlere bu konunun ne kadar önemli olduğunu kanıtladı. Öğrenciler sayısal dersleri dışlamak gibi hatalı tutumlar sergileyebiliyorlar. Ancak onları bu hatalara düşmekten alıkoyacak ne yapıldı? İşte kritik soru bu. Öğrenciler yaptıklarını bir hata olarak görmüyorlar. Böyle yaparak kurtulabileceklerini düşünmelerine sebep olacak birşeyler yaşamış olmalılar.

Gölcük Fizik dersi

Gölcük Fizik Özel Ders bir kere sayısal dersler her zaman öğrencilerimizin hayatında olacak. Öğrencilik bittikten sonra da olacak. Çünkü dünyamızı var eden sistemlerin hepsi matematiksel birer sistem. Fizik de temel bilimler içerisinde apayrı bir yerde duruyor. Bütün derslere veri sağlıyor. Hepsinin ortaya çıktığı ana ocak. Bugün bir öğrencimiz herhangi bir üniversitenin mühendislik ve mimarlık bölümünü kazandığında görecekleri derslerin hepsi fiziğin alt disiplinleri olacak. Ancak bu ders öyle basmakalıp yöntemlerle öğrenilecek bir ders değildir.

Gölcük Fizik Özel Ders bunu fiziğin olayları açıklamakta kullandığı yöntemlerden de çıkarabiliriz. Önce bu dersin kuramsal temellerini öğrenirizi. Kavramları ifade etmekte kullandığı terminolojiyi kavrarız. Ondan sonra formülleştirir ve sorun çözmekte kullanırız.

Gölcük Fizik Özel Ders bu gidişata uygun bir eğitim programı belirlemek gerekiyor. Öğrenciyi süreçte aktif kılmalıyız. Uygulamaya dönük bir ders. Hatta daha da doğru bir ifadeyle insan hayatına dair problemleri çözen bir ders. Dolayısıyla birebir eğitimin önemi burada bir kez daha ortaya çıkıyor.