Matematik Özel Ders

Matematik Özel Ders

Sınıf mevcudu sayılarının fazla olması, konuların ve sınava giren öğrencilerin fazla olması nedeniyle, öğrenci ve velilerini çözüm yolları aramaya itmektedir. Çözüm yollarının başında birebir özel ders gelmektedir. Birebir özel dersin avantajı öğrencinin anlamadığı noktada anında müdahale etmesine kolaylık sağlaması ve bu nedenle başka herhangi bir öğrencinin zamanını çalmadığını bilerek konuyu istediği kadar anlattırabilmesidir.

Diğer bir avantajı ise aynı takibin eğitmen tarafından yapılması ve öğrencinin anlamaması halinde söylemese bile bu durumu eğitmen tarafından fark edilmesidir. Bu nedenle hangi konu üzerinde ne kadar örnek ne kadar ödev ve ne kadar zorlanacağını bilmesi anlamına gelir.

Günümüzde birebir özel ders taleplerinin başında Matematik dersi gelmektedir. Öğrencilerin en çok zorlandığı ve sınavlarda başarı yükünün çoğunluğunun yüklendiği branştır. Bunun bilincinde olan kurumumuz öğrencinin kendine uygun saatlerine özel ders ayarlayabilmesi ve eğitmen ile arasındaki iletişimin eksik olduğunu düşünmeye başladığında farklı eğitmen ile yola devam etmesine olanak sağlayarak başarı oranını artırmaktayız.

Ödev takiplerini ve çeşitli deneme sınavları yaparak hangi konularda eksik olduğunu görür ve buna uygun bir yol haritası oluştururuz. Gerekli önlemleri aldıktan sonra başarı sadece bir an meselesidir.